این هفته چه خبر؟

هفته اول مهر 98

توی روزهای گذشته، در بازار هنری مداد رنگی شاهد افتتاح یک فروشگاه جدید دیگر بودیم: به اسم: هنرکده گل سرخ و مثل اینکه ایشان در زمینه آموزش و فروش مجسمه های خمیری و پیکر تراشی و دکوپاژ تلفیقی،تولید کننده خمیر مجسمه سازی red rose کار می کنند.

البته فعلاً همچنان فروشگاه فعال ما در بازار هنری، فروشگاه هنرهای من و دوستام هست که امیدوارم با خرید کارهای قشنگشان از آنها حمایت بکنید.

راستی به مناسبت آغاز فصل مدرسه، برای چند تا از کاردستیهای نوشت افزاری و قشنگ مداد رنگی، تا 15 مهرماه، فروش یا همان تخفیف ویژه داریم.

اگر دوست داشتید به این فروش ویژه سری بزنید. 

 

اگر به محصولات بازار هنری سر زده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که با ثبت‌نام و همچنین خرید هر محصول می‌توانید مقداری امتیاز برای خود کسب کنید.

سپس با امتیازهایی که از خریدهای قبلی خود جمع‌آوری و ذخیره کرده بودید، می‌توانید محصولی که ارزش پولی‌اش معادل میزان امتیاز شماست را به رایگان خریداری کنید.

فروش محصولات دستی
این هفته، مداد رنگی یک کاردستی جدید برای فروش داشت. جامدادی گل آفتابگردان. شاید دوستش داشته باشید.

حرف هفته

نکته هفته

طنز هفته

این هفته به سوال جالبی که ست گادین در کتاب مهره حیاتی (+)‌ مطرح می‌کند فکر کردیم و با دیدگاه او در پاسخ به چنین سوالی آشنا شدیم.

او می‌پرسد:

چرا خیلی از محصولات دست ساز با ظاهر خوب و لوکس ساخت فرانسه هستند؟

ست گادین تعریف می‌کند که فردی به نام ژان باتیست کولبرت که وزیر اقتصاد لوئی چهاردهم پادشاه فرانسه بود،  کسی بود که صنعت کالاهای لوکس را سازمان‌دهی کرد.

و از آن زمان بود که فرانسوی‌ها محصولات را درست و آن را برندسازی می‌کردند و به عنوان محصولاتی با قیمت بالا به خود آن کشورها می‌فروختند.

و همین موجب شد تا عبارت «ساخت فرانسه» معنی خاصی به خود بگیرد (و هنوز هم پس از سیصد سال این معنی را حفظ کرده است)، و البته و دلیل آن هم کلمه‌ی «ساخت» بود.

اما ست گادین می‌خواهد از این داستان، نتیجه زیبایی بگیرد که بعد نیست ما هم کمی به آن فکر کنیم:

او می‌گوید: در جریان محصولاتی که با دست ساخته می‌شدند این وابستگی به نیروی انسانی بود که کار را سخت می‌کرد، در نتیجه کاری که در فرانسه انجام می‌شد کم‌یاب به حساب می‌آمد، 

و همین کم‌یابی است که سبب ایجاد ارزش می‌شود.

 

توی هفته‌های گذشته چند تا ثبت نام جدید توی بازار هنری، و هنرمندان خانگی داشتیم.

اما نمیدونیم چرا این دوستان عزیز یا خجالت میکشن که کارهای هنری‌شون رو معرفی کنن و یا محصولات هنری‌شون رو به فروش بذارن؛ یاشاید هم زیادی متواضعن و می‌ترسن که معرفی و نشون دادن کارهاشون، خدای نکرده خودنمایی به حساب بیاد.

البته ممکنه علت ثبت نام برخی از این دوستان هم یک کنجکاوی‌های خاصی باشه که باعث میشه بیان و یه ثبت‌نامی بکنن و فقط ببنین اینجا چه خبره.

بعضی ها هم شاید توی چند تا سایت مشابه عضو میشن و بعد هم گمش میکنن. حالا بگرد و کی نگرد.

جمله الهام‌بخش هفته

مهره حیاتی، انرژی کافی برای آه و ناله ندارد. در عوض، با وسواس زیاد روی پروژه‌هایی تمرکز می‌کند که احتمال تغییر نتیجه را افزایش می‌دهند.

~  ست گادین (کتاب مهره‌ی حیاتی)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *