خرده نکات

مفید و الهام بخش برای کسب و کارهای هنری

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 4

برای هر سلیقه‌ای؟

ما نمی‌توانیم هر چیزی برای هر سلیقه‌ای درست کنیم. بهتر است در آغاز، فقط روی یک کار یا یک نوع محصول دست‌ساز تمرکز کنیم. بعدها می‌توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم

خرده نکات مفید کسب و کار هنری - ۲

ارزش های ما چیست؟

راندا شالر می‌گوید: “به خود اجازه بدهید آن چه را ارزش می‌پندارید و شما را به سوی خلاقیت می‌کشاند، عمیق‌تر کند و کاو کنید. ببینید چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 5

کار در منزل

اگر دوست داریم یک شغل یا کسب و کار کوچک خانگی داشته باشیم، یکی از بهترین گزینه ها برای کار در منزل تولید محصولات دست ساز خانگی و دست سازه های کوچک یا بزرگ است.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 9

“انجام شد” وجود ندارد!

جواهرساز موفق استرالیایی (Jess Van Den) حرف قشنگی می‌زند. او می گوید: “در کسب و کار، چیزی به عنوان “انجام شد” وجود ندارد. همیشه چیزهای بیشتری برای انجام دادن و چیزهای بیشتری برای یاد گرفتن و چیزهای بیشتری برای اشتباه کردن وجود دارد. همیشه باید منتظر پیشامدهای جدید و غیرمنتظره باشیم.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 6

از کوچک شروع کنیم

لازم نیست از همان ابتدا بزرگ شروع کنیم. خیلی خوب است که بتوانیم کارمان را از کوچک و به صورت محدود شروع کنیم و کم کم آن را گسترش بدهیم و بزرگ کنیم.

خرده نکات مفید کسب و کار هنری - 1

دانش و شانس بیشتر

شاید این جمله معروف را شنیده باشید: “هر چه بیشتر بدانم، خوش‌شانس‌تر می شوم.” ما هم با کسب اطلاعات و دانش بیشتر در زمینه‌ی کارمان، شانس موفقیت‌‌مان را افزایش می‌دهیم.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 7

یادگیری مداوم

یادگیریِ مداوم، شرط موفقیت است. فراموش نکنیم که برای موفقیت در کارمان، به نفع مان است اگر همیشه برای آموختن وقت بگذاریم وهیچوقت یادگیری را متوقف نکنیم.

خرده نکات ۳

ما خیلی مهم هستیم!

شالر می‌گوید: وقتی ابزارهایی را که در اختیار ماست می‌شناسیم، احساس قدرت می‌کنیم. و مهم‌ترین ابزار برای برنامه‌ریزی و نیل به مقام هنری مطلوب، خود به خود در اختیار شماست: خودتان.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 13

روز و شب با دفترچه‌ام

روز و شب، دفترچه‌ی دوست داشتنی‌مان را از خودمان دور نکنیم. برای اینکه ایده‌ها و افکاری که در مورد کارمان به ذهن‌مان می رسد را در آن یادداشت کنیم تا بعداً به آنها رجوع کنیم.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 12

یک شبه، ره صد ساله؟

باید بدانیم که برای موفقیت در کسب و کارهای هنری، ضرب المثل “یک شبه ره صد ساله پیمودن” جواب نمی دهد. لازم است هر روز بر روی کارمان تمرکز کنیم و صبور باشیم.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 14

خودم را خوشحال می‌کند؟

اولین نکته قبل از تصمیم گیری برای شروع هر کاری، این هست که به این فکر کنیم آیا این کار، ما را خوشحال می کند؟ و دومین نکته اینکه سبک و استایل شخصیي خودمان را در کارمان پیاده کنیم.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 11

علاقه مردم هم مهم است

درسته که بهتر است کاری را انجام دهیم که خودمان دوستش داریم و از انجام دادنش لذت می‌بریم، اما این هم مهم است که کاری بکنیم که مردم – یا بخشی از آنها – هم دوستش داشته باشند

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 15

یادگیری و سخت کوشی

میتو تورن می‌گوید: افراد موفق دو ویژگی مهم دارند: یادگیری مداوم و سخت‌کوشی. گذشته هر چه بوده را باید رها کنیم و تلاش کنیم؛ هر چه هم بیشتر بدانیم راحت‌تر می‌توانیم به اهداف‌مان برسیم.

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 10

عادت یا تصمیم؟

مطالعات نشان می‌دهند که بخش بزرگی از کارهای روزانه و روزمره ی ما – یعنی در حدود بیش از 40٪‌ از کارهایی که ما در طول روز انجام می‌دهیم و خودمان را به آنها مشغول می کنیم – حاصل تصمیمات واقعی و آگاهانه‌ی ما نیستند، بلکه عادت‌های ما هستند. خوبه کمی بهشون فکر کنیم (منبع: کتاب «قدرت عادت» – چارلز داهیگ)

خرده نکات مفید کسب و کارهنری 4

دفترچه یادداشت

باور کنید خیلی مهم است که همیشه دفترچه یادداشت‌ای همراه یا کنارمان داشته باشیم. حیف است ایده‌هایی که در یک لحظه به ذهن‌مان می‌رسند را به راحتی فراموش کنیم.

نگرش مثبت

نگرش مثبت

متیو تورن و آدام تورن در کتاب راه‌اندازی کسب و کار شخصی، اهمیتِ داشتن نگرش مثبت را به ما یادآوری می‌‌کنند. آنها می‌گویند نگرش مثبت به معنای داشتن رویکرد “من می‌توانم”به زندگی است. و هر کاری می‌شود شانسی برای یادگیری و رشد.

هدف بزرگ

چه نقشه‌ای داریم؟

اگر قصد داریم کاری را راه‌اندازی کنیم باید برای آن ایده و طرح داشته باشیم. یک تکه کاغذ و فکر خودمان، لوازم مورد نیاز ما برای تهیه نقشه ماست. هر ایده‌ای را که به ذهن‌مان می‌آید بنویسیم و بعد باید تصمیم بگیریم که کدام طرح‌ها و ایده‌ها خوب هستند و کدام‌ها را باید کنار بگذاریم.

علاوه بر این خرده نکات مفید، می‌توانید نکات بیشتری برای موفقیت در کسب و کارهای هنری را نیز بخوانید. (کافیست روی تصویر، کلیک کنید)
0